Czekamy na wezwanie!

Artykuły

Samochody wykorzystywane w pomocy drogowej

Od czasu do czasu niemal każdy kierowca musi skorzystać z firmy oferującej swoje usługi z zakresu pomocy drogowej. Taka firma musi dysponować specjalistycznymi samochodami, które sprawdzą się nawet w najbardziej nietypowym zleceniu.
Flota pojazdów musi być dopasowana pod kątem zleceń o różnym charakterze. Podstawą są samochody techniczne, dzięki którym można zapewnić transport osobom biorącym udział w konkretnym wypadku. Często są to auta dziewięcio osobowe, które doskonale sprawdzą się w tej roli.
Większe pojazdy z powodzeniem mogą ciągnąć lawetę dostosowaną do transportu aut osobowych. W tym miejscu warto wspomnieć o samej przyczepie, która powinna być wariantem uchylnym, wyposażonym w niezbędną wyciągarkę.
W przypadku pomocy świadczonym samochodom osobowym oraz dostawczym kluczowy będzie pojazd wyposażony w wyciągarkę elektryczną, w stała platformę, niezbędne światła, pachołki drogowe czy pasy mocujące. Warto wspomnieć o praktycznym zestawie do sprzątania drogi w tym o sorbentach, które sprawdzą się w przypadku utylizacji oleju i szkodliwych dla środowiska substancji ropopochodnych.
Nieco innym zestawem mogą pochwalić się samochody stosowane w przypadku napraw pojazdów dostawczych i ciężarowych. Obowiązkowo muszą one posiadać wysokiej jakości narzędzia warsztatowe, kompresor spalinowy czy agregat prądotwórczy. Oczywiście kluczowa jest sama rampa załadowcza z wyciągarką elektryczną.
Jeszcze inne pojazdy są wykorzystywane w sytuacji, gdy należy podnieść samochód z poza korony drogi. W takich wypadkach niezbędny okaże się hydrauliczny wysięgnik holowniczy oraz przesuwna wyciągarka hydrauliczna. Istotne też będą nie tylko pasy do mocowania, ale także pasy służące do przewracania.

W zależności od wielkości samochodu pomocy drogowej, pojazd może zabrać nawet dwa auta osobowe. Kompleksowa obsługa awaryjna i powypadkowa obejmuje także innego typu oprzyrządowanie.
Poza specjalistycznym sprzętem hydraulicznym warto wspomnieć o zaporowych ostrogach, kompletach łańcuchów i pasów mocujących, przekładni planetarnej, kluczach pneumatycznych czy pile motorowej i przewodach elektrycznych.
Taka pomoc sprawdzi się także w przypadku większych pojazdów mechanicznych. Przy osobowych, dostawczych czy ciężarowych autach wydobywanych z poza drogi często są wykorzystywane profesjonalne dźwigi terenowe. Są to pojazdy samojezdne, które w kompleksowym wyposażeniu posiadają pasy do autobusów i cystern czy trawersy do aut osobowych.
Na drodze często niezbędne okazują się prace przeładunkowe. W takim zleceniu doskonale sprawdzi się nośnik teleskopowy o odpowiedniej wartości udźwigu oraz wysokości podnoszenia. W przypadku materiałów sypkich, najlepszym wyborem jest koparka kołowa wyposażona w profesjonalne łyżki hydrauliczne. Nie można również zapominać o flocie ciągników. Tego typu pojazdy są stosowane przy odholowywaniu naczep z miejsca wypadku. Muszą one być wyposażone w odpowiednie oświetlenie oraz zestaw narzędziowy.

Profesjonalna firma pomocy drogowej regularnie dba o stan i powiększenie floty pojazdów, aby sprostać każdemu zleceniu. Są Państwo na stronie WWW właśnie takiej firmy.

Ceny usługi pomocy drogowej

Usługi dotyczące pomocy drogowej są zróżnicowane pod kątem cenowym. Wiele zależy między innymi od konkretnego pojazdu czy od przejechanych kilometrów.
Warto zaznaczyć, że jest to usługa oferowana przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Co za tym idzie, każdy potencjalny zleceniodawca może liczyć na fachową pomoc niezależnie od dnia oraz godziny. Na pierwszym miejscu stoi bowiem satysfakcja klienta, który powinien postawić na firmę godną zaufania.
Cena zależy przede wszystkim od ilości holowanych samochodów. Można zdecydować się na holowanie jednego auta, ale w ofercie znajduje się także opcja holowania dwóch czy trzech aut jednocześnie.
Wiele zależy od tego, do którego miejsca zamawiamy określoną usługę. Oczywiście najtańsze jest holowanie na terenie danego miasta, ale konsumenci mogą skorzystać z pomocy również wtedy, gdy przebywają poza granicami kraju.
W przypadku większych pojazdów, takich jak busy czy samochody ciężarowe, cena automatycznie wzrasta, co jest bezpośrednio zależne od amortyzacji. Najczęściej ceny są ustalane pod kątem masy danego pojazdu.
Warto wspomnieć o zmienności ceny dotyczącej zabezpieczenia ładunku. Na tej płaszczyźnie wiele zależy od tego, czy dane auto posiada sprawny układ jezdny. Często opłata wzrasta wraz z koniecznością użycia rolek na niesprawne koło.
Niemałe znaczenie ma także model danego samochodu. Należy liczyć się z wyższą opłatą w przypadku pojazdów o niskim zawieszeniu, do których są wykorzystywane specjalne przedłużki najazdów.
Flota wykorzystywana w pomocy drogowej jest zróżnicowana w zależności od celu, w jakim mają być stosowane określone pojazdy. Jeśli potrzebujemy wsparcia pojazdów holowniczych, musimy liczyć się z większymi kosztami niż w przypadku zwykłej lawety.
Pomoc drogowa oferuje szeroki zakres usług z zakresu wymiany określonych części samochodowych. W tym wypadku cennik jest zależny od tego, jaki element musi zostać wymieniony w niesprawnym pojeździe. Użytkownicy często korzystają ze wsparcia pod kątem wymiany oleju bądź wymiany konkretnych opon bądź świec zapłonowych.
Pracownicy pomocy drogowej służą wsparciem przez całą dobę, jednakże cena tego typu usług jest zależna między innymi od pory dnia. W nocy oraz w dni wolne od pracy są ustalane nieco wyższe stawki. Często szczegółowa rozpiska znajduje się na oficjalnej stronie firmy, dlatego warto zapoznać się z przykładowymi stawkami.
Cena usługi zależy od kilometrowej odległości, jaką musi pokonać wynajęty samochód pomocy drogowej. Jeśli ktoś wzywa wsparcie poza granicami danego miasta, musi liczyć się z nieco wyższymi stawkami. Podsumowując, cena konkretnej usługi z zakresu pomocy drogowej najczęściej jest wypadkową gabarytu, pokonanego dystansu oraz konkretnych trudności podczas załadunku bądź holowania.
Na szczęście profesjonalna flota pojazdów udostępnia najróżniejsze warianty aut, które można dostosować do każdego zlecenia. Dzięki temu wszyscy kierowcy mogą liczyć na fachową pomoc w rozsądnej cenie, która w stu procentach spełni ich oczekiwania.

Nasza firma posiada stały cennik na świadczone usługi. Nie korzystamy z tzw okazji i każdego klienta traktujemy tak samo. Firmom lub osobom prywatnym które z naszych usług korzystają regularnie oferujemy atrakcyjne rabaty.

projekt, realizacja i seo: haiku.com.pl
Jakub Cukierski Auto-Hol ; Mieczysławy Ćwiklińskiej 8/103 ; 92-508 Łódź ; Telefon: 883 566 784