Czekamy na wezwanie!

Lawety czyli przyczepy do transportu pojazdów

Do transportu samochodów osobowych i dostawczych służy laweta, czyli samochód lub przyczepa o specjalistycznej zabudowie. Pomoc drogowa wyposażona jest z reguły w ułatwiającą załadunek uszkodzonych samochodów, pozbawionych kół itp. wyciągarkę. Często pełni równocześnie funkcję holownika, dzięki czemu możliwy jest transport samochodów mniej i bardziej sprawnych, oraz o różnych gabarytach.

Laweta w dzisiejszych czasach jest sprzętem niezbędnym dla właściwego funkcjonowania firmy z branży pomocy drogowej. Bardzo istotne jest profesjonalne wykonanie zabudowy. Przy pierwszym przeglądzie rejestracyjnym trzeba udowodnić, że zabudowę wykonała specjalistyczna firma, co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowników auta.

Samochody, przeznaczone na lawetę to najczęściej pojazdy o tylnym napędzie, posiadające most na bliźniaku. Uchodzą one za niezawodne. W ocenie przydatności lawety do transportu pojazdów ważny jest dość długi najazd, bez zbyt dużego załamania. Wyciągarka montowana na lawecie powinna być umieszczona w szynie, pozwalającej na jej przesuwanie, dzięki czemu zawsze będzie wyciągała na wprost, powinna być również być dobrana pod kątem przewidywanych obciążeń.

Laweta w Polsce powinna być pomalowana na żółto, posiadać świetlną belkę na dachu. Ustalenie dopuszczalnej masy ładowności odbywa się podczas rejestracji pojazdu, na podstawie wydruków z atestowanych wag. Autolaweta to nie jest tani pojazd, ale przede wszystkim musi być pojazdem bezpiecznym.

Dysponujemy aż sześcioma auto lawetami. Posiadamy autolawety z najazdami stałymi oraz uchylnymi oraz tzw. motyla holowniczego. Nasza najmocniejsza laweta ma ładowność do 6 ton!

Poza pojazdami posiadamy również lawety czyli przyczepy służące do transportu pojazdów. Posiadamy lawety renomowanych firm jak Brenderup czy Boro. Nasza najmocniejsza laweta posiada ładowność aż 2220 kg! Sprzęt jest w bardzo dobrym stanie technicznym.

Nasze lawety zazwyczaj przebywają na naszym strzeżonym parkingu w Łodzi.

Tak wygląda nasza najnowsza laweta z załadowanym na najzd wózkiem widłowym.

laweta z wózkiem widłowym

projekt, realizacja i seo: haiku.com.pl
Jakub Cukierski Auto-Hol ; Mieczysławy Ćwiklińskiej 8/103 ; 92-508 Łódź ; Telefon: 883 566 784